Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přechod Krkonoš (zde)

13. 7. 2008

3.- 4.7.2008 Přechod Krkonoš

 

Děti odjely na závody OB ( zde myšleno orientační běh J) a my s Honzou jsme vyrazili na dvoudenní přechod Krkonoš. Berryška samozřejmě nesměla chybět. Start byl v Rokytnici nad Jizerou a cíl u mých rodičů v Peci pod Sněžkou. Já to chtěla jít 3 dny, ale Honza rozhodl, že nám stačí 2 dny. J

Ve čtvrtek byl parný den, ale zvládlo se to v pohodě. Na hřebenech pofukovalo a bylo tam příjemně. Nějaké turisty jsme potkávali, ale s loňským „Václavákem“ u pramene Labe se to nedá srovnat. Takže pohoda.

Přenocovali jsme v příjemném rodinném penzionu Josefova bouda pod Špindlerovkou. Večer dorazila bouřka a předpověď počasí se vyplnila - v pátek od rána lilo. Vyrazili jsme tedy dál do Pece ne podle plánu - po hřebenu, ale prošli jsme se údolím Bílého Labe. Byla to krásná procházka i za deště. Na Luční boudě nás vítr málem odvál a mlha nám neumožnila se moc rozhlížet, ale bylo to fajn. Berryška se sice tvářila děsně otráveně, protože nemá ráda, když ji prší do kožíšku a navíc jsem ji pak ještě uvázala na vodítko.

Opravdu jsme to zvládli za 2 dny a moc se nám to líbilo. Na „rajčeti“ jsou už fotky.